Kezdő blogként érdemes áttekintést adnom arról, hogy honnan hova.
Elég komolyan bele vagyok buzulva a dehidratált, instant tésztákba. Ezeket japánban ramen tésztának nevezik.
A ramen tészta egy ázsiai étel, aki idetéved ezt nyilván tudja, ha nem akkor itt a wiki. Magáról a tésztáról később írok. Persze szívesebben eszek rendes rament mint zacskóst, viszont utóbbit egyszerűbb beszerezni. De azért majd a noodle bárokat is végigjárjuk...
Magyarországon nincs nagy kultúrája, de ez mostanában mintha javulna. Az itthon kapható instant ramen (vagy hasonló) levesek nagyobb forgalmazói a Nissin (Smack), Vifon illetve van a Magginak és a Knorrnak is ilyesmi. Sok a rossz. Kevés a jó.
A Smackról érdemes tudni, hogy annak a Nissin Foods (日清食品ホールディングス株式会社) nevű japán cégnek a hazai leánya akik az egész dehidratált tészta bizniszt kitalálták a múlt század közepén. Az alapító Momofuku Ando 1958-ban, 48 éves korában, több hónap kísérletezés után olyan szintre fejlesztette gyorssütési technikáját, hogy feltalálta az instant tésztalevest. A terméket Chicken Rámennek (チキンラーメン, csikinrámen) keresztelte, az eredeti íz alapján. Kezdetben luxuscikknek számított, ára hatszorosa volt a frissen készült tésztaételeknek. 1971-ben piacra került a tészta első poharas változata is (cup noodles). Ahogy az árak csökkentek, az instant tészta bombaüzletté vált. 2004-ben már 70 milliárd (!) csomag tésztaételt értékesítettek világszerte. Szóval minden földlakó évente 10 adagot eszik. Ha te ennél kevesebbet akkor le vagy maradva.
Sajna a magyar gyár eltért a hagyományoktól és kifejezetten a magyar piacra fejlesztett termékeket, amik között akad nagyon rossz is, ezeken majd végigmegyek a posztokban.
A Vifon (figy! zenélő weboldal, de rég nem láttam ilyet - szerk: már nem zenél 2016.05.) egy vietnámi cég, olcsó nagyon de a minősége is olyan, egyetemisták szeretik. Mondjuk a pho levesükre én is kiváncsi vagyok. Auchanban 49Ft/adag, ennyiért milyen lehet?
A Maggi nagyon kihúzta nálam a gyufát a Forró bögre nevű termékkel, ennyire szart sose ettem. Szürke amit rá kell szórni. Mintha valami épitkezésről származó por lenne. Borzalmas. Az íze is. Remélem az is ezt eszi aki kitalálta.
A Knorról egyelőre semmit nem tudok, nem ettem még, de alapvetően még a Magginál is rosszabb szokott lenni amit gyárt.
A blogon a fentieken kívül a környező országokban, az egyesült államokban, thaiföldön, kínában, koreában és japánban kapható leveseket is bemutatunk majd.
Forrás: wikipedia